Arsenal uvjerljiv kod Bournemoutha. Odlično su otvorili novu sezonu

epa10098514 Bukayo Saka of Arsenal (R) celebrates after scoring the first goal of Arsenal during the Emirates Cup soccer match between Arsenal FC and Sevilla FC in London, Britain, 30 July 2022.  EPA/TOLGA AKMEN

EPA/TOLGA AKMEN

S odličnim otvaranjem nove sezone nastavili su nogometaši Arsenala koji su kao gosti, u trećem kolu Premier lige, svladali Bournemouth 3-0.

Bila je to treća pobjeda u isto toliko utakmica Arsenala koji je ovaj dvoboj riješio na samom startu. Nakon jedanaest minuta bilo je 2-0, a oba je pogotka postigao Norvežanin Martin Odegaard, s tim da treba naglasiti kako je kod prvog pogotka više od polovice posla napravio odlični Gabriel Jesus koji se poigravao s domaćom obranom.

U nastavku je još vrlo lijepi pogodak za Arsenal dao Saliba, a strijelac je bio i Gabriel Jesus, no njegov je gol poništen zbog zaleđa.

Arsenal je prvi na ljestvici, dok je Bournemouth upisao drugi poraz.

U nedjelju se sastaju Leeds – Chelsea, West Ham – Brighton i Newcastle – Manchester City, dok je posljednja utakmica na rasporedu u ponedjeljak, a derbi kola igraju Manchester United – Liverpool.

Premier liga, 3. kolo:

Bournemouth – Arsenal 0-3 (Odegaard 5, 11, Saliba 54)

Tottenham – Wolverhampton 1-0 (Kane 64)

Crystal Palace – Aston Villa 3-1 (Zaha 7, 58, Mateta 71 / Watkins 5)

Everton – Nottingham Forest 1-1 (Gray 88 / Johnson 81)

Fulham – Brentford 3-2 (De Cordova-Reid 1, Palhinha 20, Mitrović 90 / Norgaard 44, Toney 71)

Leicester – Southampton 1-2 (Maddison 54 / Adams 68, 84)