Arsenal u finalu FA kupa

epa05835230 Arsenal's Alexis Sanchez gestures during the UEFA Champions League Round of 16, second leg soccer match between Arsenal FC and Bayern Munich at Emirates stadium in London, Britain, 07 March 2017.  EPA/ANDY RAIN

Nogometaši Arsenala izborili su plasman u finale FA kupa nakon što su u polufinalnom susretu na Wembleyju nakon produžetaka pobijedili Manchester City 2-1.

City je poveo u 62. minuti golom Sergia Aguera, no devet minuta kasnije izjednačio je Nacho Montreal.

Do kraja utakmice ‘Građani’ su bili bliži pobjedi, no dva puta su uzdrmali okvir gola. U 76. minuti je Yaya Toure pogodio vratnicu, a u 82. minutu okvir gola pogodio je i Fernandinho.

Cityjeve promašaje kaznio je Alexis Sanchez postigavši u 101. minuti pogodak koji je odlučio pobjednika.

Arsenal će u finalu igrati protiv Chelsea koji je u subotu porazio Tottenham 4-2.

Strijelci za ‘Bluese’ bili su Willian (5, 43-11m), Eden Hazard (75) i Nemanja Matić (80), a za Tottenham golove su zabili Harry Kane (18) i Dele Alli (52).

“Topnicima” je to 20. plasman u finale najstarijeg klupskog nogometnog natjecanja, a do sada su slavili 12. puta, dok su ‘Bluesi’ izborili 12. finale, a do sada imaju sedam naslova.

Finale je na rasporedu 27. svibnja na Wembleyju.

OZNAKE: finale, arsenal, fa kup