Arsenal nanio prvaku Liverpoolu treći ovosezonski poraz

epa08548329 Arsenal's Alexandre Lacazette (L) celebrates with his teammates after scoring the 1-1 equalizer during the English Premier League soccer match between Arsenal London and Liverpool FC in London, Britain, 15 July 2020.  EPA/Glyn Kirk/NMC/Pool EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

EPA/Glyn Kirk/NMC

Nogometaši Arsenala sinoć su u derbiju 36. kola engleske Premierlige novom prvaku Liverpooolu nanijeli treći ovosezonski poraz i tako ostali bez mogućnosti da obore rekord u osvojenim bodovima. ‘Ganjali’ su rekord Manchester Cityja prije dvije sezone, kada su ‘Građani’ osvojili sto bodova.

Novi engleski prvak je poveo u 20. minuti golom Sadia Manea na asistenciju Andrewa Robertsona. No, u nastavku prvog dijela “Redsi” su domaćinu poklonili dva gola za preokret. U 32. minuti Virgil van Dijk je neoprezno vratio loptu Alissonu, pogrešku je spremno dočekao Alexandre Lacazette i mirno zabio za izjdnačenje.

U 43. minuti pogriješio je i Alisson loše ispucavši loptu. Lacazette je primio loptu, te odmah uposlio Reissa Nelsona koji je pored bespomoćnog brazilskog vratara zabio za konačnih 2:1. Bila su to jedina dva udarca domaćih igrača u okvir suparničkog gola tijekom svih 90 minuta. Liverpool je imao 24 udarca, ali nije uspio izjednačiti.