Arsenal do boda u petoj minuti nadoknade, Aubameyang zabio 91. gol za ‘Topnike’

epa09490025 Goalkeeper Hugo Lloris of Tottenham (C) concedes the 0-2 during the English Premier League soccer match between Arsenal FC and Tottenham Hotspur in London, Britain, 26 September 2021.  EPA/Facundo Arrizabalaga EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

EPA/Facundo Arrizabalaga

Nogometaši Arsenala u ponedjeljak su navečer, u posljednjem susretu osmog kola Premierlige, remizirali protiv Crystal Palacea (2:2).

‘Topnici’ su poveli preko Pierre-Emericka Aubameyanga u sedmoj minuti, a Palace je izjednačio u 50. minuti golom Christiana Bentekea. Preokret donosi Odsonne Edouard u 73. minuti. Do boda nogometaši Arsenala došli su u petoj minuti sudačke nadoknade, kad je zabio Alexandre Lacazette.

Pierre-Emerick Aubameyang postigao je u ponmedjeljak svoj 91. pogodak za Arsenal u 156 nastupa.

Otkako je reprezentativac Gambije stigao u Arsenal 2018. godine samo su dva igrača u engleskom nogometu zabila više golova od njega, Mo Salah u dresu Liverpoola, 109 golova u 180 nastupa, te Harry Kane u Tottenhamu, 99 golova u 151 utakmicu.

Crystal Palace je ovim bodom produžio niz bez poraza na stadionu Emirates na četiri utakmice, upisavši pobjedu i tri remija.