Arsenal – Atletico 1-1, Vrsaljko isključen u 10 minuti

epa06695122 Referee Clement Turpin (L) shows the red card to Atletico's Sime Vrsaljko (R) during the UEFA Europa League first leg, semi final soccer match between Arsenal FC and Atletico Madrid at Emirates stadium in London, Britain, 26 April 2018.  EPA/ANDY RAIN

U prvom susretu polufinala Europske lige Arsenal i Atletico Madrid su u Londonu odigrali 1-1, a gosti su od desete minute igrali s igračem manje nakon što je isključen hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko. U drugom susretu Marseille je pobijedio RB Salzburg sa 2-0.

Pogodak za Arsenal zabio je Alexandre Lacazette u 61. minuti, a izjednačio je Antoine Griezmann u 82. minuti.

Utakmicu je obilježilo rano isključenje hrvatskog reprezentativca Šime Vrsaljka koji je ‘pocrvenio’ već u desetoj minuti zbog dva žuta kartona. Prvi žuti karton dobio je u drugoj minuti nakon što je zakasnio na loptu i oborio Jacka Wilsherea, a u 10. minuti je zaradio i drugu javnu opomenu jer je nagazio Alexandrea Lacazettea. Samo dvije minute kasnije na tribine je preselio i Diego Simeone nakon što je žestoko prigovarao zbog jedne sudačke odluke.

“Topnici” su u prvom poluvremenu imali tri sjajne prilike, no Jan Oblaka je branio fantastično. Dva puta je zaustavio udarce Lacazettea, a jednom i Dannyja Welbecka. Gosti su u prvom poluvremenu imali samo jednu priliku. Antoine Griezmann je u 37. minuti nakon fantastičnog prodora Thomasa Parteya pucao sa 12 metara, ali je Ospina sjajno obranio.

Pritisak Arsenala nastavio se i u nastavku i španjolska obrana je popustila u 61. minuti kada je Lacazette glavom zabio na ubačaja Jacka Wilsherea. Kada se činilo da bi Arsenal mogao zabiti i drugi pogodak, ‘Topnici’ su gostima poklonili pogodak. Važan gol za Atletico postigao je Griezmann nakon kontre i velike pogreške Laurenta Koscielnyja.

U drugom susretu Marseille je pobijedio RB Salzburg 2-0. OM je doveo u vodstvo Florian Thauvin u 15. minuti nakon ubačaja Dimitrija Payeta. Bio je to 22. gol za Thauvina ove sezone u svim natjecanjima. Na 2-0 je povisio Clinton Njie nakon još jedne Payetove asistencije. Clinton je ušao u igru samo minutu ranije i postigao je pogodak iz praktički prvog dodira.

Austrijski sastav je tijekom utakmice imao nekoliko odličnih prilika, no Yohann Pele je bio raspoložen na domaćim vratima.  Duje Ćaleta-Car je odigrao cijeli susret za austrijski sastav.

Uzvratne utakmice su 3. svibnja, a finale je 16. svibnja u Lyonu.