Barcelona u finalu Kupa Kralja, Rakitić strijelac

epa06506527 Barcelona's Croatian midfielder Ivan Rakitic (R) vies for the ball against Valencia's French player Geoffrey Kondogbia during the Spanish King's Cup semifinal second leg soccer match at Mestalla stadium, in Valencia, eastern Spain, 08 February 2018.  EPA/Manuel Bruque

Nogometaši Barcelone plasirali su se u četvrtak u finale Kupa Kralja, slavivši protiv Valencje sa 2:0. Philippe Coutinho postgao je svoj prvi pogodak u dresu Barcelone u 49. minuti susreta, a pobjedu je ‘zacementirao’ hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić u 82. minuti. U prvoj utakmici Barcelona je slavila sa 1:0.

Barcelona se tako plasirala u svoje peto uzastopno finale Kupa kralja, a tamo ih čeka Sevilla, koja je jučer s 2:0 slavila protiv Leganésa. Pogotke za Sevillu postigli su Correa i Vázquez. Prva utakmica završila je rezultatom 1:1.

Nakon što su izgubili u finalu ovog natjecanja 2014. godine od Real Madrida, Barcelona je osvajala Kup Kralja tri puta zaredom.