Anthony Davis nakon novog poraza: Lakersi trenutno nisu kandidati za titulu prvaka

epa09517936 Los Angeles Lakers forward Anthony Davis scores against the Phoenix Suns during the second quarter of the pre-season NBA basketball game between at the Phoenix Suns and the Los Angeles Lakers at the Staples Center in Los Angeles, California, USA, 10 October 2021.  EPA/CAROLINE BREHMAN  SHUTTERSTOCK OUT

EPA/CAROLINE BREHMAN

Los Angeles Lakersi su pred početak sezone slovili za, uz Brooklyn Netse, najveće kandidate za naslov prvaka. Međutim, nakon 13 odigranih utakmica Lakersi su na omjeru 7-6, a ni izostanak LeBrona Jamesa u zadnjih pet utakmica nije posebna utjeha igračima i navijačima kluba, jer bi neke utakmice – kao na primjer protiv Minnesote u petak navečer – trebale biti lagan zalogaj i bez LeBrona.

„Nikakvi smo. Ne igramo obranu, ne možemo ništa zabiti“, rekao je Anthony Davis nakon uvjerljivog 107-83 poraza na domaćem parketu od Timberwolvesa koji su sada na 4-7.

Lakersi tradicionalno igraju loše u trećoj četvrtini. Wolvesi su ih u petak u tih 12 minuta demolirali s 40-12, a od početka sezone momčad iz Los Angesela u trećim četvrtinama je na ukupno -83! Tako loš omjer u jednoj četvrtini nema nijedna druga momčad u ligi.

„Na treću četvrtinu redovno izlazimo sporo, neaktivni obrambeno i napadački. Zašto je tako? Ne znam, ali moramo puno na tome raditi”, kaže Davis, te kritički dodaje: „Moramo odlučiti što ćemo biti. Momčad koja ide po titulu? Ne, mi to trenutno nismo. Prvenstva se ne osvajaju na način kako mi igramo. Moramo početi pobjeđivati, pogotovo pobjeđivati kod kuće. Ovo večeras je bilo sramotno“.

Lakersi u nedjelju igraju protiv San Antonija, za sad se još ne zna hoće li LeBron James (24.8 koševa, 7 asistencija, 5.5 skokova po utakmici) igrati.