ANFIELD U ŠOKU Liverpool izgubio od posljednjeg Swanseaja

epa05738369 Swansea's Wayne Routledge (L) in action with Liverpool’s James Milner (R) during the English Premier League soccer match between Liverpool and Swansea City held at Anfield, Liverpool, Britain, 21 January 2017.  EPA/PETER POWELL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

Nogometaši Liverpoola u subotu su potpuno neočekivano izgubili od Swanseaja, koji je sada pobjegao s dna Premiershipa.

U ‘sramežljivom’ prvom poluvremenu ‘Redsi’ nisu uputili niti jedan udarac na vrata, a Swansea je pogodio vratnicu. Vidjeli smo uraganski početak drugog poluvremena. Fernando Llorente dovwo je Swansea u vodstvo u 48. minuti, a ponovno je zabio samo četiri minute kasnije i potpuno šokirao Anfield.

Ipak, Liverpool se tada vratio do 2:2 sa dva pogotka Roberta Firmina, koji je pogodio u 55. i 69. minuti. Ali, Swansea ponovno dolazi u prednost u 74. minuti preko Sigurdssona. Tako smo, umjesto, jurnave Kloppovih nogometaša po pobjednički gol još jednom svjedočili poroznoj obrani ‘Redsa’ u kojoj su danas ‘prednjačili’ Klavan i Clyne. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu za Liverpool.

U slučaju pobjede Chelsea nad Hullom, zaostatak Liverpoola povećat će se na velikih deset bodova, te su se ‘Redsi’ možda i oprostili od utrke za prvaka. Sada su treći sa 45 bodova, koliko i drugi Tottenham, uz utakmicu manje. Swansea je u današnji susret krenuo s posljednjeg mjesta, a sa ova tri boda preskočili su Sunderland, Hull i Crystal Palace, koji još uvijek moraju odigrati svoje utakmice 22. kola.