Andrijašević donio Rijeci pobjedu na gostovanju kod Istre 1961

27.01.2021., Pula, stadion Aldo Dorsina - 12. kolo Prve HNL, NK Istra 1961 - HNK Rijeka.

Srecko Niketic/PIXSELL

U zaostalom susretu 12. kola HT Prve lige Rijeka je na Aldo Drosini u Puli golovima Franka Andrijaševića upisala pobjedu protiv Istre 1961. Izabranici Simona Rožmana su u regionalnom derbiju slavili rezultatom 1:2 (1:1), a jedni pogodak za Zeleno-žute zabio je Josip Špoljarić.

Nakon prilično izjednačene utakmice u prvih pola sata igre prvi pogodak na susretu vidjeli smo u 29. minuti.

Lončar je ubacio iz kornera, Smolčić je prebacio loptu na drugu stativu odakle je Capan vraća za Andrijaševića, a kapetan gostiju udarcem iz poluvoleja matira Lučića. Bila je to lijepa kombinacija izabranika Simona Rožmana.

U 34. minuti lijepu akciju gostiju udarcem iz daljine je okončao Tomečak, a vratar Zeleno-žutih dobrom intervencijom odbija loptu u korner.

Istra 1961 do izjednačenja dolazi u 38. minuti. S desne strane je u šesnaesterac ubacio Hujber gdje je na petercu loptu dočekao Špoljarić, a potom je poslao iza leđa Nevistića.

Andrijašević je opasno zaprijetio u 41. minuti nakon ubačaja Tomečaka, no u njegovom udarcu glavom nije bilo dovoljno preciznosti.

U 48. minuti Štefulj je uposlio Kulenovića čiji udarac odlazi preko vratnice, a samo minutu kasnije na suprotnoj strani Lončar bježi obrani Rijeke, ali njegovo dodavanje u posljednji trenutak blokira Capan.

Štefulj je u 50. minuti blokirao udarac Ivančića iz dobre pozicije s ruba kaznenog prostora.

Rijeka je veliku priliku za ponovno vodstvo propustila u 54. minuti. Prvo je udarac Pavičića nakon dobre kombinacije s Menalom obranio Lučić, a potom je priliku imao i Štefulj koji prvo gađa vratara domaćih, a potom i šalje loptu pokraj vratnice.

Istra je uzvratila u 56. minuti kada je Gržan nakon solo prodora asistirao Ivančiću, a on s 15 metara puca poviš grede. Minutu kasnije u šansi je i Špoljarić koji s ponovno s peterca šalje loptu malo pokraj vratnice.

Sudac Vučković je u 58. minuti pokazao na bijelu točku za Rijeku nakon što je Perera u kaznenom prostoru startao na Kulenovića. Međutim nakon intervencije VAR-a signalizirano je prethodno zaleđe gostujućeg napadača.

Gosti su kazneni udarac ipak dobili u 65. minuti kada je u kaznenom prostoru od strane Paeza srušen Andrijašević. Upravo je kapetan Rijeke izveo jedanaesterac te je poslao Lučića u jednu, a loptu u drugu stranu. Time je došao do sedmog ovosezonskog prvenstvenog gola.

Murić je u 72. minuti povratnom loptom tražio Andrijaševića koji malo kasni na ubačaj, lopta potom dolazi do Štefulja koji lošim udarcem završava akciju.

Menalo je sedam minuta kasnije dobro pucao iz daljine, ali Lučić brani njegov pokušaj. Uslijedio je udarac iz kuta u kojem je Murić pronašao Andrijaševića čiji udarac glavom ide van okvira vrata.

Rijeka je u 83. minuti ostala s igračem manje nakon što je crveni karton dobio Hrvoje Smolčić koji na 17 metara kao posljednji igrač obrana ruši Šimu Gržana. Isti igrač je potom i izveo slobodni udarac, ali je samo pogodio živi zid.

Odličnu priliku u 90. minuti imao je Luka Menalo koji je nakon dodavanja Andrijaševića pobjegao Šutalu, no u situaciji 1 na 1 kao pobjednik duela izlazi vratar Lučić.

Sudac Vučković je produžio utakmicu šest minuta, ali u tom periodu domaćini usprkos igraču više nisu uspjeli kreirati opasniju situaciju pred vratima Nevistića kojom bi došli barem do boda.

U današnjem programu Prve HNL na rasporedu je i zaostala utakmica 13. kola u kojoj se od 17:05 sati u Maksimiru u najvećem derbiju hrvatskog sporta sastaju Dinamo i Hajduk.