Alaves pobijedio Valenciju i skočio na četvrto mjesto

epa07263942 Alaves' winger Jony Rodriguez (R) and Valencia's winger Ferran Torres (L) in action during Spanish LaLiga match between Alaves and Valencia at Mendizorroza stadium in Vitoria, Spain, 05 January 2019.  EPA/Adrian Ruiz del Hierro

U susretu 18. kola španjolskog nogometnog prvenstva Deportivo Alaves je pobijedio Valenciju sa 2-1 skočivši na četvrto mjesto Primere, dok je Huesca istim rezultatom porazila Real Betis upisavši tek drugu pobjedu ove sezone.

Valencija je povela u 14. minuti golom Dani Pareja, no samo šest minuta kasnije izjednačio je Borja Baston. Do potpunog preokreta došlo je u posljednjim trenucima prvog dijela kada je Tomas Pina doveo domaćine u vodstvo. U nastavku susreta ‘šišmiši’ su pokušali izjednačiti, ali nisu uspjeli.

Alaves je ovom utakmicom produžio niz bez domaćeg poraza na devet utakmica uz pet pobjeda i četiri remija. Jedini klub koji poput Alevesa ove sezone na domaćem terenu nema niti jedan poraz je Atletico Madrid koji je upisao sedam poraza i dva remija.

U drugom susretu večeri Huesca je porazila Real Betis sa 2-1. Huesca je otvorila sezonu pobjedom protiv Eibara (2-1), a potom nanizala čak 16 utakmica bez pobjede. Seriju je napokon prekinula protiv Betisa premda su gosti poveli golom Arnalda Sanabrije iz kaznenog udarca u 55. minuti. Izjednačio je David Ferreiro u 74. minuti, a šest minuta kasnije euforiju na stadionu El Alcoraz izazvao je Christian Rivera golom za pobjedu Huesce.

U prvoj utakmici subotnjeg programa 18. kola Rayo Vallecano je kao gost svladao Valladolid sa 1-0 (1-0), a hrvatski napadač Duje Čop igrao je za domaće od 63. minute.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Alvaro Medran već u 1. minuti. Čop je u 87. minuti izborio kazneni udarac za Valladolid nakon što ga je prekršajem zaustavio gostujući stoper Ba, no udarac Michela s bijele točke zaustavio je vratar Raya Dimitrievski.

U nedjelju su na programu susreti Eibar – Villarreal, Sevilla – Atletico, Real M. – Real S. i Getafe – Barcelona, dok će kolo u ponedjeljak zaključiti Celta – Athletic.

Na ljestvici vodi Barcelona sa 37 bodova, Atletico Madrid je drugi s tri boda manje, a treća je Sevilla sa 32 boda. Alaves je četvrti sa 31 bodom, dok Real Madrid na petoj poziciji ima 30 bodova.