Ademi u završnici dvoboja donio Dinamu tri boda protiv Gorice

24.04.2022., Gradski stadion, Velika Gorica - Hrvatski Telekom Prva liga, 32. kolo, HNK Gorica - GNK Dinamo. Hrvoje Babec, Arijan Ademi.  Photo: Slavko Midzor/PIXSELL

Slavko Midzor / Pixsell

Dinamo je napravio veliki korak ka obrani naslova prvaka Hrvatske. Nakon posrtaja Osijeka i Hajduka Plavi su golom Arijana Ademija u 85. minuti u posljednjem susretu 32. kola HT Prve lige slavili kod Gorice rezultatom 0:1 (0:0).

Time su pod vodstvo novog trenera Ante Čačića četiri kola prije kraja sezone povećali prednost nad Osijekom na pet bodova dok Bilima sad bježe šest bodova.

Prvu priliku na utakmici Dinamo je kreirao u 5. minuti kada je Mišić ubačajem s desne strane na drugoj stativi pronašao Andrića, ali njegov udarac glavom nije bio dovoljno precizan.

Pet minuta kasnije s dvadesetak metara je pucao Ademi, a Kotarski je uspio prebaciti loptu koja je išla pod samu gredu. U 15. minuti je iz slične pozicije uslijedio i pokušaj Emrelija koji je od bloka otišao pored gola Gorice.

Emreli u 18. minuti nije uspio iskoristiti lošu reakciju Kotarskog prilikom ubačaja kada se sudario sa svojim suigračem. Azerbajdžanski napadač je loptu glavom poslao iznad gola.

Vratar Gorice se iskupio samo minutu kasnije kada kao pobjednik izlazi iz situacije 1 na 1 s Andrićem. Napadač Dinama je prizemno pucao s ruba kaznenog prostora nakon odličnog proigravanja Oršića.

U 24. minuti je zaiskrilo među igračima, a sudac Lovrić je na koncu pokazao žuti katon Musi i Mišiću. Četiri minute kasnije isto se ponovilo između Livakovića i Kalika pa su i njih dvojica našli svoje mjestu u bilježnici suca iz Đakova.

Kotarski je odlično reagirao i u 32. minuti kada je obranio udarac Emrelija s desetak metara kojeg je prethodno nakon dobre akcije Plavih povratnim dodavanjem pronašao Ademi.

Kalik je u 37. minuti nakon duela s Ademijem pokušao iznuditi kazneni udarac, ali sudac Lovrić nije nasjeo na njegov pad. Veznjak Gorice je imao sreće što nije dobio još jedan žuti karton zbog kojeg bi morao napustiti igru.

Drugo poluvrijeme je počelo udarcem Ivanušeca koji je s desetak metara nakon ubačaja s desne strane loptu glavom poslao visoko iznad gola. Tri minute kasnije udarac Emrelija je završio u bloku, a pokušaj Mišića nije bio dovoljno precizan.

Dobar pokušaj Oršića u 55. minuti iz slobodnog udarca s oko trideset metara udaljenosti Kotarski je paradom uspio odbiti.

Minutu kasnije na suprotnoj strani travnjaka Bočkaj je u posljednji trenutak zaustavio prodor Kalika.

Odličan udarac Oršića sa 17 metara uslijedio je i u 70. minuti, ali Kotarski još jednom dobrom reakcijom prebacuje loptu preko grede.

Plavi su u 77. minuti tražili kazneni udarac nakon što je Jovičić prilikom izvođenja kornera držao Laurtisena za dres, no sudac Lovrić nije se oglasio, a VAR ga na koncu nije pozvao na pregled video snimke.

Velika obrana Kotarskog uslijedila je i u 83. minuti kada je nogom zaustavio udarac Oršića sa šest metara nakon ubačaja Bočkaja.

Musa je u 84. minuti povukao kontru domaćih, ali na koncu nije uspio uputiti upotrebljiv ubačaj za nadolazećeg Kalika.

Dinamo u vodstvo dolazi u 85. minuti kada je Tolić uposlio Ademija čiji je prvi udarac završio na stativi, ali kapetan Dinama je bio prvi i na odbijenoj lopti te je iz peterca poslao loptu u praznu mrežu.

Domaćini su u posljednjim minutama utakmice pokušali doći do izjednačenja pa je u sudačkoj nadoknadi i Kotarski u dva navrata preselio u šesnaesterac Dinama, no to im nije pošlo za nogom.