ADELBODEN, SLALOM Pobjeda Kristoffersena, Rodeš 25.

Zagreb, 05.01.2017. - Prva vožnja muške slalomske utrke Svjetskog skijaškog kupa „Snow Queen Trophy“ 2017. Na fotografiji Istok Rodeš. foto HINA/ Lana SLIVAR DOMINIÆ/ lsd

Norvežanin Henrik Kristoffersen pobjednik je slaloma koji se u nedjelju za Svjetski kup vozio u Adelbodenu, dok je hrvatski skijaš Istok Rodeš zauzeo 25. mjesto.

Kristoffersen, kojem je ovo treća pobjeda u slalomu ove sezone, pobijedio je danas s vremenom 1:54.87, a zaostatak drugoplasiranog Talijana Manfreda Moelgga za njim je 1,83 sekunde (1:56.70), dok je treći Austrijanac Marcel Hirscher sa zaostatkom od 2,19 (1:57.06).

Vrijeme našeg skijaša, koji je prvu vožnju završio kao 29., bilo je 1:59.66, a zaostatak za pobjednikom 4,79 sekunde.

U poretku skijaša u slalomu vodi Austrijanac Hirscher sa 360 bodova, a isti broj bodova ima i današnji pobjednik Kristoffersen. Treći je Moelgg sa 326 bodova.

U ukupnom poretku skijaša prvi je Hirscher sa 893 bodova, drugi je Francuz Alexis Pintaurault sa 594 bodova, a treći je Kristoffersen sa 592 bodova.