AC Milan – Napoli 0-0

epa05937841 Inter's goalkeeper Samir Handanovic and Napoli's Dries Mertens in action during the Italian Serie A soccer match Inter FC vs SSC Napoli at Giuseppe Meazza stadium in Milan, Italy, 30 April 2017.  EPA/MATTEO BAZZI

U derbiju 32. kola talijanskog nogometnog prvenstva AC Milan je u nedjelju na San Siru protiv Napolija odigrao 0-0, ali gosti su u sudačkoj nadoknadi (90+2) mogli doći do pobjede. No, udarac Arkadiusza Milika sa sedam metara čudesno je obranio vratar Milana Gianluigi Donnarumma.

Hrvatski napadač Nikola Kalinić igrao je do 70. minute za domaćine, a jedinu prigodu imao je u 11. minuti, ali je njegov pokušaj glavom završio pored gola.
 Marko Rog je ponovno dobio skromnu minutažu u Napoliju, u igru je ušao tek u 87. minuti.
 Fiorentina je propustila priliku da se bodovno poravna sa Milanom, budući da je protiv slabašnog SPAL-a odigrala samo 0-0. Hrvatski veznjak Milan Badelj zbog ozljede nije bio u sastavu Fiorentine
 Juventus, koji je uoči ovog kola imao četiri boda prednosti u odnosu na Napoli, ima priliku to povećati budući da dočekuje Sampdoriju, a večeras u gradskom derbiju sastaju se Lazio i Roma.