ABA LIGA: Zadar uvjerljiv protiv Karpoša

Zadar, 19.11.2016. - Košarkaši Zadra u susretu su 10. kola regionalne ABA lige izgubili na domaæem terenu od Partizana sa 69-76 (20-22, 18-17, 19-20, 12-17). Na slici Ivan Marinkoviæ.
foto HINA/ ua

Košarkaši Zadra su u petak, u dvoboju 12. kola ABA lige s uvjerljivih 93-74 (24-18, 19-19, 23-20, 27-17) svladali makedonski Karpoš pred oko 2500 gledatelja u dvorani Krešimira Ćosića, na premijeri novog zadarskog trenera Nevena Plantaka.

Zadrani su na poluvremenu imali šest poena prednosti (43-37), u posljednjih deset minuta ušli su s devet koševa viška (66-57), da bi se potpuno razigrali u zadnjoj dionici u kojoj su uspjeli doći i do +27 (92-65) u 39. minuti. Gosti su u završnici ublažili poraz.

Lovro Mazalin je sa 19 koševa, četiri skoka i šest asistencija bio najbolji igrač Zadra. Ivan Marinković je također ubacio 19 poena, Boris Barać 17, a Kristijan Krajina 13. Najbolji strijelac Karpoša bio je Zeković sa 17 koševa. Zoran Vrkić je za Makedonce ubacio 13 poena, Zadranin Dominik Mavra 11, a Riječanin Goran Vrbanc 9.

Zadar je petom pobjedom u sezoni privremeno zasjeo na sedmo mjesto ljestvice, dok je Karpoš i dalje najneuspješnija momčad ABA lige sa samo dvije pobjede u 12 nastupa. Na vrhu ljestvice je Crvena zvezda s maksimalnim učinkom (11-0), a druga je Budućnost s jednim porazom (10-1).

Hrvatski prvak Cedevita će u subotu (21 sat) u Domu sportova ugostiti Union Olimpiju, dok će Cibona u nedjelju (19 sati) gostovati kod Mega Leksa u Sremskoj Mitrovici.