ABA LIGA Veliki preokret Cedevite protiv Budućnosti

Zagreb, 28.10.2018 - Utakmica 5. kola košarkaške ABA lige Cedevita - Budućnost Podgorica. Na slici Justin Cobbs (1) Cedevita i Coty Taylor (7) Budućnost.    foto HINA/ Tomislav PAVLEK /tp

Košarkaši Cedevite u susretu su 5. kola regionalne ABA lige kao domaćini svladali prvaka Budućnost sa 63-58 (9-25, 11-11, 16-12, 27-10).

Pod vodstvom novog trenera Slavena Rimca hrvatski je prvak ostvario pobjedu velikim preokretom u četvrtoj četvrtini tijekom koje su minus od 12 razlike pretvorili u pobjedu od pet razlike, a ključna je bila trica Domagoja Bošnjaka 10 sekundi prije kraja kojom je Cedevita povela sa 61-58.

Cedevita je vrlo loše ušla u utakmicu te je Budućnost pred kraj prve četvrtine vodila sa 18 razlike (25-7). Ipak, u nastavku dvoboja agresivnijom igrom u obrani hrvatski je prvak došao u priliku za povratak u utakmicu. Sve do kraja treće četvrtine nije se Cedevita uspijevala približiti na manje od devet poena zaostatka, no u posljednjih 10 minuta su osvojene lopte u obrani i laki poeni nakon njih dali rezultata i četiri minute prije kraja Cedevita se približila na minus dva (51-53).

Prvo vodstvo Cedevita je ostvarila 2:09 minuta prije kraja kada je bilo 56-55 u korist hrvatskog prvaka, a potom je Žganec osvojio loptu u obrani i bio najzaslužniji za povećanje prednost na 58-55. Jackson je na ulasku u posljednju minutu tricom poravnao na 58-58, ali na tu tricu odgovorio je Bošnjak. U posljednjem napadu Budućnosti Žganec je napravio prekršaj na Gordiću koji je promašio oba slobodna bacanja, a zatim je Cobbs pogodio oba slobodna bacanja za konačnih 63-58.

Justin Cobbs je sa 23 koša bio najbolji kod Cedevite, dok je Earl Clark ubacio 17 za Budućnost.

Nakon pet kola Cedevita ima omjer pobjeda i poraza 2-3, dok je Budućnost na omjeru 3-2.