ABA liga – Poraz Splita u Beogradu, “Žuti” u play-offu za ostanak

26.09.2019., Zagreb - Superkup ABA lige, KK Partizan Beograd - KK Mega Bemax. . Photo: Marko Prpic/PIXSELL

Marko Prpic/PIXSELL

U susretu posljednjeg, 26. kola regionalne košarkaške ABA lige Split je na gostovanju u Beogradu izgubio od Partizana sa 58-80 završivši u  doigravanju za ostanak u regionalnom natjecanju.

Da bi izbjegli pretposljednje, 13. mjesto koje vodi u play off za ostanak s drugoplasiranim sastavom 2. ABA lige, Splićani su morali slaviti u zadnjem kolu regularnog dijela ABA lige. “Žutima” je trebao i poraz Krke ili Borca.

Na koncu su i Krka i Borac izgubili, ali i momčad s Gripa koja je tako pala na 13. mjesto ABA lige. Iza Splićana je tek Koper Primorska koja je u prosincu izbačena iz lige.

U istom terminu Krka je izgubila na gostovanju kod FMP-a sa 85-91, dok je Cibona u Čačku pobijedila Borac sa 82-77. Nažalost, to nije pomoglo Splićanima koji su upisali i 12. poraz od Partizana u 12 međusobnih susreta u ABA ligi.

Partizan je već nakon prve četvrtine vodio sa 13 razlike (26-13), a na poluvremenu je beogradski klub vodio sa +21 (42-21).

Domaćine su do pobjede predvodili Marcus Paige sa 13 koševa i četiri asistencije, Ognjen Jaramaz sa 13 koševa i tri skoka, te Eric Mika sa 12 koševa. Kod Splita najefikasniji su bili Luka Babić sa 13 koševa uz sedam skokova, Marko Luković sa 12 poena i četiri skoka i Toni Perković osam poena.

Split će u doigravanju za ostanak igrati s poraženim iz dvoboja finala Druge ABA lige u kojem se sastaju Studentski centar iz Podgorice i sarajevski Spars.

Cibona je na gostovanju u Čačku pobijedila Borac sa 82-77, a presudila je posljednja četvrtina koju su “Vukovi” dobili sa 24-14.

Borac je na ulazu u zadnju dionicu imao pet koševa viška, no gosti su sjajnom igrom u završnici okrenuli rezultat. Cibonu su do pobjede vukli Ivan Novačić sa 21 košem, te Darko Planinić sa 19 koševa i pet skokova.

Cibona je sezonu završila sa 10 pobjeda i 16 poraza.

OZNAKE: Split, košarka, partizan