ABA LIGA Košarkaši Cibone poraženi od Mornara

Šibenik: Susret Šibenika i Cibone u HT Premier ligi  26.01.2019., SD Baldekin, Sibenik - HT Premier liga, GKK Sibenik - KK Cibona. Marin Rozic  Photo: Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Košarkaši Cibone u susretu su 17. kola regionalne ABA lige izgubili na gostovanju kod Mornara u Baru sa 78-91 (19-24, 19-26, 18-21, 22-20).

Cibona je u Baru čitavim tijekom utakmice bila u zaostatku, do poluvremena su domaći stvorili velikih 12 poena prednosti (50-38), da bi početkom nastavka uslijedilo najbolje razdoblje igre zagrebačkog sastava. Cibona je postigla prvih devet poena u trećoj četvrtini i primakla se na 50-47 te kod tog rezultata imala dva napada za dodatnom smanjenje rezultata, ali nakon što ih nije iskoristila domaći su postali precizniji u napadu i opet se odlijepili na dvoznamenkastu prednost koju su lakoćom održavali u posljednjih 10 minuta.

Damir Markota sa 14 i Marko Ljubičić sa 13 koševa bili su najefikasniji kod Cibone, dok je Nemanja Vranješ sa 23 ubačaja predvodio Mornar.

I Cibona i Mornar sada imaju omjer pobjeda i poraza 7-10 te imaju po dvije pobjede više od sastava sa začelja ljestvice, Zadra, Krke i Olimpije.

OZNAKE: Cibona, aba liga, mornar, ABA