ABA: Cedevita pobijedila Crvenu zvezdu u Beogradu

Beograd, 4.01.2016. - Utakmica 18. kola ABA lige izmeðu Crvene zvezde i Cedevite.
foto HINA / Marko ÐOKOVIÆ / TANJUG / mm

Košarkaši Cedevite u velikom su derbiju 18. kola regionalne ABA lige kao gosti u Beogradu svladali Crvenu zvezdu sa 80-79 (22-16, 12-21, 18-26, 28-16).

Cedevita je tako i u drugom međusobnom susretu ove sezone svladala Crvenu zvezdu, u listopadu je u zagrebu bilo 74-72, a junak je ponovno bio Jacob Pullen koji je sjajno odigrao završnicu.

Pullen je na ulasku u posljednju minutu pogodio polaganje za 79-76, a nakon trice Gudurića za izjednačenje Cedevitin je Amerikanac pet sekundi prije kraja izborio dva slobodna bacanja. Pogodio je prvo, promašio drugo, a u preostalom vremenu očajnički pokušaj Kinseya za preokret nije bio uspješan.

Cedevita je sredinom četvrte četvrtine zaostajala za 11 koševa (58-69), a tada je zaigrala pokretljivije u obrani, zaustavljen je protok lopte prema domaćim centrima, a to je uz precizne Pullena i Bilana u napadu donijelo veliki preokret.

Jacob Pullen ubacio je 24, a Miro Bilan 19 koševa za Cedevitu, dok su kod Crvene zvezde najbolji bili Quincy Miller sa 19 i Maik Zirbes sa 17 ubačaja.

Nakon 18 kola Cedevita ima omjer pobjeda i poraza 15-3, dok je Crvena zvezda pala na 13-5. Na vrhu je Budućnost sa 16-2.