ZOI2018 Prva medalja za domaćine

Pjongèang, 09.02.2018 - Južnokorejski predsjednik Moon Jae-in proglasio je XXIII. Zimske olimpijske igre otvorenima sveèanom otvaranju Zimskih olimpijskih igara u Pjongèangu.
foto HINA/ YONHAP/ ua

U muškom finalu na 1.500 metara u brzom klizanju na kratkim stazama iznenađenje je priredio 21-godišnji Južnokorejac Lim Hyojun, koji je osvojio zlato i tako je donio prvu medalju domaćinima ZOI u Pjongčangu.

S vremenom 2:10,485 minuta Lim Hyojun je postavio olimpijski rekord na 1.500 metara.

Srebro je osvojio Nizozemac Sjinkie Knegt (2:10,555), kojemu je to druga olimpijska medalja u karijeri nakon bronce na 1000m sa Igara u Sočiju, a Rus Semjon Jelistratov (2:10,687) bio je brončani.

Branitelj olimpijskog naslova na 1500m Kanađanin Charles Hamelin je kažnjen te je ostao bez plasmana u finalu.