ZLATNA PIRUETA Viceprvak Europe osvojio Piruetu, Vrdoljak 13.

Pixabay

Aktualni viceprvak Europe, Aleksej Bičenko, osvojio je posljednje zlato koje se dijelilo na 49. Zlatnoj pirueti Zagreba, dok je ruski sportski par Kristina Astahova i Aleksej Rogonov  izgubio pobjedu nakon žalbe.

Izraelac Bičenko je sa 228,08 bodova sa četvrtog mjesta skočio na vrh postolja nakon sjajno odrađenog slobodnog programa i tako na drugo mjesto pogurao do tada vodećeg svog sunarodnjaka i svjetskog juniorskog prvaka Daniela Samohina (226,12). Brončani je Kanađanin Keegan Messing sa 223,30 bodova.

Na žalost, najveća muška zvijezda u Zagrebu, aktualni brončani olimpijac i dvostruki branitelj Piruete, Kazahstanac Denis Ten, odustao je od finala zbog ozljede leđa.

Hrvatski klizač Nicholas Vrdoljak sa 172,30 bodova završio je na 13. mjestu i u odnosu na dan prije popravio se za četiri mjesta.

“Jako sam zadovoljan, bio sam puno bolji danas. Vraćam se sada u Ameriku gdje se ćemo nastaviti žestoko trenirati za Europsko prvenstvo krajem siječnja u Ostravi. Moram stabilizirati četverostruki skok, on će mi biti jako bitan za olimpijske kvalifikacije”, poručio je Vrdoljak.

Ruski sportski par Kristina Astahova i Aleksej Rogonov samo nekoliko sati su držali pobjedu u Ledenoj. Nakon prihvaćanja žalbe, suci su priznali pogrešku pa je zlato  pripalo Talijanima, Nicole Della Monici i Matteu Guariseu (180,60) dok su Rusi kao i prošle godine srebrni (180,44).