WTA TOKIO Fett izbacila Mladenović

epa05770368 Kristina Mladenovic of France serves the ball during her semi final match against Russia's Natalia Vikhlyantseva at the St.Petersburg Ladies Trophy 2017 tennis tournament in St.Petersburg, Russia, 04 February 2017.  EPA/ANATOLY MALTSEV

Hrvatska tenisačica, 20-godišnja Jana Fett plasirala se u 2. kolo WTA turnira u Tokiju, ona je u susretu 1. kola svladala prvu nositeljicu i 15. igračicu svijeta Francuskinju Kristinu Mladenović sa 6-4, 6-3 nakon sat i pol igre.

Fett je ranije u Tokiju uspješno prošla kvalifikacije, a pobjeda protiv Mladenović je najveća u dosadašnjoj karijeri mlade Vrbovčanke s obzirom na aktualni renking protivnice. Dosada je najbolji rezultat Fett bila pobjeda protiv Mone Barthel u 1. kolu Nottinghama kada je Njemica držala 48. mjesto na WTA ljestvici.

U 2. kolu Fett će igrati protiv imenjakinje iz Slovačke, Jane Cepelove.

Fett je u prvom setu čak tri puta oduzimala servis Mladenović iskorištavajući indisponiranost francuske igračica koja posljednjih mjeseci igra u vrlo lošoj formi. Mladenović je u prvoj dionici susreta napravila čak sedam dvostrukih servis pogrešaka, a jedna je stigla i na set-loptu naše igračice. Fett je povela sa 3-0, no potom je kod 3-1 po prvi puta ispustila “break” prednosti. Ipak, odmah u sljedećoj igri je još jednom oduzela servis Mladenović i povela sa 4-2 samo da bi dopustila novi povratak Francuskinji u set gubitkom svog početnog udarca za 4-3. Ipak, uspjela je i treći puta ostvariti “break”, a to je u tom trenutku značio i set.

Nakon osvajanja prvog seta Fett je odjurila do vodstva od 5-0 u drugom, a njezina serija osvojenih gemova stigla je do brojke sedam. Kod tog rezultata Fett je povela i sa 15-30 na servis Mladenović i stigla na dva poena od pobjede. Ipak, iskusnija Francuskinja se uspjela spasiti, a zatim je Fett pokleknula na svom servisu za meč iako je i u gemu kod 5-1 bila na dva poena od pobjede. Kada je Mladenović osvojila i treći gem zaredom i stigla na 5-3, a Fett još jednom propustila osigurati meč-loptu iako je i treći gem zaredom stigla na dva poena od pobjede, pojavila se opasnost od velikog preokreta. Ipak, prilikom drugog servisa za meč mlada Vrbovčanka se uspjela koncentrirati i nizom odličnih servisa i forhenda osvojiti posljednji gem bez izgubljenog poena.

Najbolji dosadašnji rezultat Fett u karijeri stigao je u siječnju ove godine kada je igrala u polufinalu WTA turnira u Hobartu.

Za Mladenović je ovo peti uzastopni poraz u 1. kolu nekog WTA turnira.