WTA KAOSIUNG Donna Vekić nakon više od dva i pol sata osigurala drugo kolo

Davor Javorovic/PIXSELL

Hrvatska tenisačica Donna Vekić svladala je u ptvom kolu WTA turnira u Kaosiungu Amerikanku Alison Riske s 4:6, 7:6(5) i 6:3 te se plasirala u drugo kolo, gdje će se susresti s Latvijkom Anastasijom Sevatsovom, inače 103. tenisačicom svijeta.

Vekić je trebalo čak dva sata i 40 minuta da svlada osmu nositeljicu turnira u Tajvanu. Amerikanka je imala čak 16 break prilika, ali Vekić je spasila 12. 92. tenisačici svijeta Vekić je servis oduzela pet puta.

Prvi je set pripao Amerikanki, koja je puno bolje otvorila susret. U izjednačenom drugom setu, Vekić je bila u tie-breaku osigurala treći set, u kojem je pak sigurno došla do pobjede. U meču je odservirala ukupno devet aseva.