WTA DOHA Ana Konjuh ‘pokleknula’ protiv Caroline Wozniacki

Igor Kralj/PIXSELL

Hrvatska tenisačica Ana Konjuh poražena je u ponedjeljak u prvom kolu WTA turnira u Dohi od 22. tenisačice svijeta Caroline Wozniacki sa 4:6, 6:3 i 7:5 nakon 155 minuta igre.

Bio je to njihov treći međusobni susret, i treća pobjeda Dankinje. Ipak, po prvi je put Konjuh spjela osvojiti set protiv Wozniacki, ali čak 62 neprisiljene pogreške koštale su 18-godišnjakinju boljeg rezultata.

Oscilacije u igri Konjuh je imala tijekom cijelog meča. Nakon što je u prvom setu povela sa 3:0, dopustila je Dankinji da se vrati do 4:4. Ipak, novi break osigurao joj je prvi set. Samo jedan servis Konjuh je izgubila u drugom setu, što je bilo dovoljno da Wozniacki izjednači. Odlučujući set donio je veliku borbu. Wozniacki je povela s 5:2, oduzevši Dubrovkinji servis dva puta. Vratila se Konjuh na 5:5, ali spomenute neprisiljene pogreške odnijele su pobjedu.

Wozniacki je meč zaključila nakon devete meč lopte. U drugom će kolu igrati protiv Australke Darije Gavrilove. Na ovom turniru nastupa i Donna Vekić, koja će u drugom kolu igrati protiv 8. nositeljice, španjolke Carle Suarez Navarro.