WTA CINCINNATI Petra Martić poražena od 16-godišnje Anisimove

epa06452123 Petra Martic of Croatia serves against Luksika 'Luk' Kumkhum of Thailand during round three on day five of the Australian Open tennis tournament in Melbourne, Victoria, Australia, 19 January 2018.  EPA/LUKAS COCH  AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT

Hrvatska tenisačica Petra Martić u četvrtak je u 2. kolu WTA turnira u Cincinnatiju, u meču koji je nekoliko puta prekidala kiša, poražena od 16-godišnje Amerikanke Amande Anisimove sa 4-6, 3-6.

Martić, koja je u 1. kolu napravila iznenađenje svladavši 12. igračicu svijeta Ruskinju Dariju Kasatkinu, protiv 16-godišnje Anisimove (173. na WTA listi) loše je koristila prilike za “break”. Od 14 šansi za oduzimanje servisa iskoristila je samo u jednu, u drugom setu.

Koliko je Petra Martić prilika propustila najbolje pokazuje prvi set, gdje je na startu imala sedam lopti za “break”, pa kod 3-3 još dvije, ali ništa nije uspjela realizirati. I na kraju je Anisimova, juniorska pobjednica US Opena koja je dobila pozivnicu za glavni ždrijeb, uspjela proći u 3. kolo.