WENGEN Muffat-Jeandet slavio u kombinaciji

epa06433351 Pavel Trikhichev of Russia, second place, Victor Muffat Jandet of France, winner, and Peter Fill of Italy, third place, from left, celebrate in the finish area after the slalom run of the men's Alpine combined, AC, race at the Alpine Skiing FIS Ski World Cup in Wengen, Switzerland, Friday, January 12, 2018.  EPA/ANTHONY ANEX

Francuski skijaš Victor Muffat-Jeandet pobjednik je posljednje ovosezonske alpske kombinacije za Svjetski kup, koju su skijaši u petak vozili u Wengenu, a trećeplasirani Talijan Peter Fill osvojio je Mali kristalni globus u ovoj disciplini.

Hrvatski skijaši ostali su bez bodova, prvenstveno zbog prevelikog zaostatka u spustu. Natko Zrnčić Dim je imao 55. vrijeme među spustašima, a Istok Rodeš 59. Na kraju je Zrnčić Dim 25. slalomskim vremenom (52.78) ukupno osvojio 33. mjesto, a od 30. mjesta koje donosi jedan bod dijelilo su ga 22 stotinke. Istok Rodeš je imao 21. vrijeme slaloma (52.52), što mu je bilo dovoljno za 38. mjesto sa zaostatkom od 6.16 sekundi za pobjednikom.

Muffat-Jeandet je imao najbolje vrijeme u slalomu (49.08) te s ukupnih 2:35.29 minute stigao do svoje premijerne pobjede u utrkama Svjetskog kupa. Drugo je mjesto zauzeo Rus Pavel Trikičev sa zaostatkom od 96 stotinki za pobjednikom. Vrijeme trećeplasiranog Filla bilo je za 1.15 sekundu lošije od pobjedničkog, dok je četvrtoplasirani Jansrud zaostao 1.16 sekundu. Norvežanin bi osvajanjem drugog mjesta, od kojeg ga je dijelilo 20 stotinki, osvojio Mali kristalni globus.

Najbrži u spustu, Austrijanac Vincent Kriechmayr, nije završio slalomsku vožnju, a valja istaknuti i da se na startu alpske kombinacije u Wengenu nije pojavio Francuz Alexis Pinturault, pobjednik prve ovosezonske kombinacije vožene u Bormiju, kao ni vodeći u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa Austrijanac Marcel Hirscher.

U poretku skijaša u kombinaciji Fill je osvojio Mali kristalni globus sa 140 bodova. Norvežanin Kjetil Jansrud, koji je danas bio četvrti, osvojio je drugo mjesto sa 110 bodova, a treći je današnji pobjednik Muffat-Jeandet sa 105 bodova.

U subotu je u Wengenu na rasporedu klasični spust skijaša, a start je predviđen za 12.30 sati.