WBA – Liverpool 0-1

epa05910954 Liverpool's Roberto Firmino celebrates with teammate Philippe Coutinho (R) after scoring the 1-0 lead during the English Premier League match between West Bromwich Albion and Liverpool FC at The Hawthorns in West Bromwich, Britain, 16 April 2017.  EPA/WILL OLIVER EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

U susretu 33. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je na gostovanju pobijedio West Bromwich Albion 1-0 ostvarivši prvu pobjedu na stadionu The Hawthorns nakon pet godina.

Pogodak odluke zabio je Roberto Firmino u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. U nastavku susreta James Milner je mogao povisiti na 2-0, ali je iz neposredne blizine prebacio gol.

Najbolju priliku za izjednačenje WBA je imao u 80. minuti kada je Matt Phillips izbio sam ispred Simona Mignoleta, ali je belgijski vratar sjajno reagirao.

U posljednjim trenucima susreta Liverpool je mogao potvrditi pobjedu, ali je Alberto Moreno sa 40-tak metara promašio prazan gol.

Dejan Lovren je odigrao cijeli susret za ‘redse’ koji su zadnju ligašku pobjedu na stadionu The Hawthorns upisali u listopadu 2011.

Ovom pobjedom Liverpool je preskočio Manchester City i sada je treći sa 66 bodova, dva više od Cityja.

U vodstvu je Chelsea sa 75 bodova, dok je Tottenham na drugoj poziciji sa 71 bodom.

Večeras je na rasporedu derbi kola, ogled Manchester Uniteda i Chelesa.