VRATIO SE ADEMI Dinamo jedva iščupao domaći bod protiv nikad boljeg Osijeka

Zagreb, 14.10.2017. - Utakmica 12. kola Prve HNL Dinamo - Osijek. Na slici Dmytro Lopa i Nikola Moro.
Foto HINA/ Dario GRZELJ/ dag

Derbi je opravdao očekivanja, a momčad Zorana Zekića optimistične izjave uoči gostovanja kod ‘modrih’, jer im je pobjeda u zanimljivom susretu izmakla za dlaku, doslovce u zadnjim sekundama.

U otvorenom okršaju Osječani su u 17. minuti šokirali zagrebačku momčad lijepom akcijom koju je okončao Grezda neobranjivim šutom u suprotni kut. Sasvim zasluženo, jer su gosti izgledali puno bolje na travnjaku u prvih 45 minuta.

U nastavku, u 55. minuti, dosuđen je kazneni udarac nakon što je Mudražija srušio Antolića. Soudanijev udarac s ‘bijele točke’ vratar Malenica je obranio, a Hodžić zatim promašio prazna vrata.

Sudac je pokazao četiri minute sudačke nadoknade koje su prošle, i kada se očekivao kraj, lopta je bila ubačena u šesnaesterac s lijeve strane, a na drugoj vratnici Henriquez ju je poslao u mrežu za izjednačenje i konačnih 1:1.

Utakmica će se pamiti i po tome što se nakon više od dvije godine suspenzije na teren vratio veznjak Dinama i makedonske reprezentacije Arijan Ademi, koji je ušao u igru u 58. minuti.

Dinamo je povećao svoju prednost i sada vodi s 30 bodova, pet više od Rijeke, dok je sada Osijek treći s 21 bodom, javlja tportal.