VN Europe: Trijumf Rosberga

epa05261052 German Formula One driver Nico Rosberg of Mercedes AMG GP in action during the third practice session at the Shanghai International Circuit in Shanghai, China, 16 April 2016. The Chinese Formula One Grand Prix will take place on 17 April 2016.  EPA/WU HONG

Njemački vozač Nico Rosberg (Mercedes) pobijedio je na F1 Velikoj nagradi Europe na stazi u glavnom gradu Azerbajdžana Bakuu.

Lider prvenstva je startao kao prvi i dokraja ne baš zanimljive utrke nije dopustio nikakva iznenađenja, te je dominantno ubilježio svoju 19. pobjedu u karijeri i petu ove sezone. Drugo mjesto osvojio je Nijemac Sebastian Vettel (Ferrari), dok je treći bio Meksikanac Sergio Perez u Force Indiji, i to nakon što je u zadnjem krugu pretekao Kimmia Raikkonena. Svjetski prvak Britanac Lewis Hamilton startao je tek kao deseti i tijekom cijele utrke je imao problema sa svojim Mercedesom, ali je ipak završio kao peti.

U ukupnom poretku Rosberg vodi s 24 boda više od Hamiltona, dok Vettel zaostaje 45 bodova. Sljedeća utrka vozit će se 3. srpnja za Veliku nagradu Austrije u Spielbergu.