VIDOVIĆ ‘Skijao sam dobro, ali ja želim još bolje’

Zagreb, 04.01.2018. - Prva vožnja muške slalomske utrke "Snow Queen Trophy 2018" na zagrebaèkom Sljemenu. Na fotografiji Matej Vidoviæ iz Hrvatske. foto HINA/ Lana SLIVAR DOMINIÆ/ lsd

Zadovoljan sam jer sam osvojio prve bodove ove sezone, kazao je hrvatski skijaš Matej Vidović koji je osvojio 23. mjesto na slalomu u švicarskom Adelbodenu, gdje je do četvrte uzastopne slalomske pobjede u ovoj sezoni, a ukupno 52. trijumfa na utrkama Svjetskog kupa stigao Austrijanac Marcel Hirscher.

Vidović je po drugi put u karijeri osvojio bodove u Svjetskom kupu, nakon što je prije deset mjeseci bio 21. na slalomu u Kranjskoj Gori.

U svom debiju na vrlo zahtjevnoj stazi Chuenisbaergli 24-godišnji Zagrepčanin je u prvoj vožnji osvojio 27. mjesto, a u drugom nastupu je bio još bolji i na kraju osvojio 23. mjesto i prvih osam bodova u ovoj sezoni.

“Konačno se dogodilo da sam u prvoj vožnji bio solidan i da sam ušao među 30 najboljih. Međutim, nije to bila neka posebna vožnja, ali po ovim uvjetima sam zadovoljan,” kazao je Vidović koji je u prvoj vožnji nastupio sa startnim brojem 35, zaostavši za Hirscherom 3.78 sekundi.

U drugom nastupu je iskoristio činjenicu da je na stazu išao kao četvrti te sa četvrtim vremenom druge vožnje na kraju osvojio 23. mjesto i prvih osam bodova u ovoj sezoni.

“U drugoj vožnji su uvjeti bili znatno bolji, ali nažalost to nisam iskoristio do kraja. Skijao sam dobro, ali ja želim bolje. Međutim, moram biti zadovoljan jer sam osvojio prve bodove ove sezone,” kazao je.

Rasplet na vrhu bio je identičan onome kakav smo vidjeli i na sljemenskom Crvenom spustu, gdje su Matt i Kristoffersen zaostali pet, odnosno 11 stotinki za nepobjedivim Marcelom Hirscherom koji je ponovno povećao prednost pred konkurentima.

U ukupnom redoslijedu Austrijanac ima 154 boda prednosti pred Norvežaninom Henrikom Kristoffersenom koji je drugi i među slalomašima, a za Hirscherom zaostaje 99 bodova.

Sljedeća utrka Svjetskog kupa za skijaše na rasporedu je u petak, 12. siječnja, a trodnevni program u švicarskom Wengenu započet će alpskom kombinacijom.