Nogometaši Dinama slavili su u prvoj utakmici playoffa Lige prvaka protiv albanskog Skenderbeua sa 2:1. Zagrebački su nogometaši preokrenuli rezultat, jer je domaća momčad na poluvremenu vodila sa 1:0. Strijelca najljepšeg večerašnjeg pogotka biti će teško izabrati, jer bi sva tri mogla ponijeti tu titulu.

Albanci su krenuli silovito, ali Dinamo je u 7. minuti došao do prve prilike. Pjaca je odlično podvalio za Soudanija, koji dobro puca, ali vratar Shehi odbija u korner. Zaredale su se potom prilike Dinama – Hodžić, koji je u srijedu dobio priliku pred Henriquezom, loše je reagirao na ubačaj Soudanija u 11. minuti, potom je Soudanijev udarac u 30. minuti glavom završio na gornjoj strani grede.

Dinamo je u uvodnih pola sata bio bolja momčad, jedino je zakazala realizacija. Pa, prema tradiciji nogometne igre – kada ne zabiješ pogodak, primiš ga. U 36. minuti Taravel je izgubio jednu loptu, Machado kao zadnji čovjek obrane ruši albanskog nogometaša. Sudac pokazuje na slobodan udarac, kojeg sa 18 metara izvodi Shkembi. Fenomenalno je prebacio živi zid, a vratar Dinama Eduardo loptu je samo ispratio pogledom. Bio je to ujedno i jedini udarac domaćina u poluvremenu.

Dinamo je nastavljao redati šanse i u drugom poluvremenu, a ulaskom Ante Ćorića u 61. minuti Dinamo je ponovno živnuo. Pravu malonogometnu akciju vidjeli smo u 66. minuti. Nekoliko dodira Dinamovih igrača i obrana domaćina bila je potpuno izigrana. Do lopte dolazi Pjaca koji je i sam u odličnoj poziciji, ali nesebično daje za Soudanija koji bez problema pogađa za izjednačenje.

Priprijetili su i domaćini iz nekoliko prilika, ali igru je kontrolirala hrvatska momčad. U 83. minuti Ćorić efektno vanjskom dodaje za Antolića, koji iz teške situacije puca i pogađa vratnicu. I onda u 93. minuti još jedan krasan pogodak Dinama. Ćorić je odvukao nekoliko igrača, dodao za Pivarića koji sa ruba šesnaesterca efektno pogađa dalji kut Sheha za veliki preokret i prednost uoči zagrebačkog uzvrata.