Igor Kralj/PIXSELL

Zagrebački ‘Medvjedi’ u petak su u Domu sportova svladali Metalurg iz Magnitogorska sa 4-1 (0-0, 3-0, 1-1) i upisali šestu uzastopnu pobjedu, zadržavajuči peto mjesto Zapadne konferencije.

Medveščak je pitanje pobjede riješio u furioznih deset minuta druge trećine, kada su Metalurgu zabili tri pogotka. Strijelci za Medveščak bili su Jurčina, Smolanek i Kvapil. Metalurg je smanjio na 3:2 u posljednjoj trećini preko Kaletnika, a konačan rezultat drugim golom postavlja Kvapil u posljednjoj minuti.

Gašper Krošelj još je jednom imao fantastičnu večer, vratar Medveščaka obranio je čak 33 od 34 udaraca Metalurga.

Medeščak sljedeću utakmicu igra u nedjelju protiv Salavata u Domu sportova, a potom gostuju kod Metalurga u srijedu.