epa05789033 Atletico Madrid's striker Fernando Torres (C) in action against Celta Vigo defender Hugo Mallo (R) during the Spanish Primera Division soccer match between Atletico Madrid and Celta Vigo at Vicente Calderon stadium in Madrid, Spain, 12 February 2017.  EPA/VICTOR LERENA

Nogometaši Atletico Madrida sinoć su u La Coruni protiv Deportiva remizirali (1:1), ali utakmica je ostala u drugom planu nakon stravičnog pada napadača ‘rojiblancosa’ Fernanda Torresa. Nakon jednog zračnog duela s Bergantinosom u 85. minuti, Torres je bez svijesti pao na glavu na travnjak i ostao nepomično ležati.

Prvi koji su mu priskočili u pomoć bili su hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko i kapetan momčadi Gabi, koji su mu izvadili jezik iz grla da se ne uguši. Atleticov liječnik za AS je otkrio i kako je Torres čak ugrizao Gabija prilikom ‘intervencije’. “Ono što su učinili Vrsaljko i Gabi je nevjerojatno, reagirali su brzo”, rekao je Carlos Lariño.

“Nemate se vremena bojati. Takve situacije traumatične su za one koji na njih nisu navikli. Torres je disao na terenu, a nekoliko je minuta bio u nesvjesti”, dodao je. Torres se nekoliko sati nakon utakmice javio putem društvenih mreža. “Sve je u redu, nadam se brzom povratku”, napisao je.

Društvene mreže nakon utakmice bile su zatrpane porukama podrške Torresu, ali i pohvalama Vrsaljku i Gabiju zbog nevjerojatno brze i prisebne akcije. “Spasili su mu život”, “Što god Vrsaljko napravi u karijeri u Atleticu, upravo je postao heroj”, “Nogomet može biti okrutan. vrsaljko je doslovno spašavao Torresov život i istovremeno plakao”, samo su neki od komentara na društvenim mrežama.

32-godišnji španjolski reprezentativac trebao bi danas proći još neke liječničke preglede kako bi se uvjerili da je s njim sve u redu. Atletico je jučer potvrdio kako nema ‘nikakvih trauma ili ozljede’.

“Bio sam zabrinut i nervozan. Čuli smo udarac na klupi, vidjeli kako je pao i uplašili se”, ispričao je trener Diego Simeone nakon utakmice.

U utakmici je, inače, poveo Deportivo u 13. minuti preko Florina Andonea, a izjednačio je Antoine Griezmann fantastičnim pogotkom u 68. Atletico je četvrta momčad lige s 46 bodova, a Deportivo je na 17. mjestu sa 20.