EPA/ANDY RAIN

Proteklog je vikenda započela nova sezona u engleskoj Premierligi, a i ve nas godine očekuje uzbudljiva sezone. U prvoj utakmici u subotu aktualni prvak Leicester izgubio je od Hulla sa 2:1.

Tottenham i Everton podijelili su bodove, Guardiola je na klupi Manchester Cityja debitirao pobjedom nad Sunderlandom (2:1), baš kao i Jose Morinho na klupi Uniteda. ‘Crveni vragovi’ slavili su protiv Bournemoutha sa 3:1.

Ipak, najzanimljiviju utakmicu ponudili su Arsenal i Liverpool. Nogometaši Arsenea Wengera izgubili su sa 4:3 na svom terenu, z dva pogotka fantastičnog Philippea Coutinha. Arsenal je došao u vodstvo u 31. minuti preko Walcotta, ali u posljednjoj minuti prvog poluvremena Coutinho vraća stvari na početak. U 49. minuti Lallana dovodi Liverpool u vodstvo, a Coutinho povisuje na 3:1 u 56. minuti. Liverpool je otišao i na 4:1, zahvaljujući Manéu, koji pogađa u 63. minuti. Do kraja susreta Arsenal je uspio postići dva pogotka, ali ne i doći do izjednačenja. Pogodili su Oxlade-Chamberlain u 64. i Chambers u 75. minuti. Dodajmo i da Arsenal u prvom poluvremenu nije realizirao penal.

Prvo kolo Premierlige večeras zaključuju Chelsea i West Ham.