epa06132467 Casemiro (C) of Real Madrid celebrates with teammates after scoring his opening goal during the UEFA Super Cup match Real Madrid vs Manchester United at the Philip II Arena in Skopje, the Former Yugoslav Republic of Macedonia on 08 August 2017.  EPA/GEORGI LICOVSKI

U prvoj utakmici španjolskog Superkupa odigranoj u nedjelju navečer na Nou Campu, nogometaši Real Madrida pobijedili su Barcelonu sa 3:1.

Branič Barcelone Gerard Pique autogolom u 50. minuti doveo je Madriđane u vodstvo, a izjednačila je Barcelona preko Lea Messija iz penala u 77. minuti susreta. Cristiano Ronaldo u 80. minuti povisuje na 2:1, a samo dvije minute kasnije dobiva drugi žuti karton te mora napustiti travnjak. Konačnih 3:1 postavio je Marco Asensio u 90. minuti susreta.

U momčadi Reala od prve je minute nastupio Mateo KOvačić, kojeg je u 68. minuti zamijenio strijelac trećeg gola Asensio. Kod Barcelone, Ivan Rakitić započeo je susret te je zamijenjen u 84. minuti.