EPA/Ballesteros

Nogometaši Real Madrida u 8. kolu španjolske Primere pobijedili su Levante sa 3:0, ali sva pozornost ponovno je bila na Cristianu Ronaldu, koji je postao najbolji strijelac Real Madrida u povijesti.

Pogotke za Real postigli su Marcelo u 27. minuti, Ronaldo u 30. te Jese u 81. minuti. Zbog ozljede Luke Modrića, Rafael Benuitez od prve je minute na travnjak poslao Matea Kovačića, koji je u veznom redu igrao sa Kroosom i Casemirom. Iako je Real od početka preuzeo inicijativu, Levante je imao nekoliko opasnih prilika. Kada su počeli zvižduci nezadovoljnih navijača Reala, ‘kraljevski’ je klub počeo bolje igrati te je marcelo načeo mrežu Levantea.

Levante se nije obeshrabrio pogotkom Reala, te su i dalje nastavili prijetili, ali Ronaldo je samo tri minute nakon Marcelovog pogotka postigao svoj 324. u dresu Reala čime je prestigao legendarnog Raula. Ronaldo je u Real stgao 2009. godine iz Manchester Uniteda, a za madridsku je momčad odigrao 310 utakmica. Raulu je za 323 pogotka trebala 741 utakmica.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić iz igre je izašao u 77. minuti, a konačni rezultat postavio je Jese u 88. minuti.