Nogometaši Real Madrida poraženi su u nedjelju na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan od Seville sa 3:2 pred 40 tisuća gledatelja. Sevilla je došla do preokreta i pomogla Barceloni da se pred ‘El Clasico’ izdvoji na vrhu Primere.

Real je poveo u 22. minuti fantastičnim pogotkom Sergia Ramosa na asistenciju Isca. Branič Reala pogodio je mrežu škaricama, na ubacivanje Isca iz kornera. Tada slijedi potpuni preokret Seville – u 36. minuti izjednačio je Ciro Immobile, na 2:1 povisuje Ever Banega u 61., a na 3:1 Fernando Llorente. Konačan rezultat postavlja James Rodrugues u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Real je čak 28 puta pucao po golu Sergija Rica, od čega je deset udaraca otišlo u okvir gola. Ali, Rico je upisao velikih osam obrana. S druge strane, Sevilla je Kiku Casilli zaprijetila 14 puta, pet puta u okvir. Realov vratar upisao je dvije obrane.