EPA/PETER POWELL

Nogometaši Manchester Uniteda u prvoj su subotnjoj utakmici šestog kola engleske Premierlige na svom terenu slavili protiv aktualnih prvaka Leicestera sa 4:1.

Crveni su vragovi uraganski krenuli u utakmicu, a prvo je poluvrijeme vratar Leicestera Kasper Schmeichel završio sa četiri pogotka u svojoj mreži. United je poveo u 22. minuti preko Chrisa Smallinga, koji je iskoristio ubačaj Daleyja Blinda. U 37. minuti povisuje Juan Mata krasnim udarcem nakon asistencije Jessea Lingarda. Mata je u 40. minuti asistirao Marcusu Rashfordu za 3:0, a samo dvije minute kasnije pogađa i Paul Pogba na još jednu asistenciju Blinda.

U drugom poluvremenu trener Leicestera Caudio Ranieri iz igre je izvadio dva najbolja igrača – Vardyja i Mahreza, koje su zamijenili Andy King i Demarai Gray. Upravo je Gray smanjio na 4:1 u 59. minuti. Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao.

Imali su nogometaši obje momčadi još šansi, nekoliko je puta pokušavao Zlatan Ibrahimović, ali danas nije bilo preciznosti u nogama Šveđanina. Trener Uniteda Jose Mourinho kapetana momčadi Waynea Rooneyja u igru je uveo tek u 83. minuti, umjesto Rashforda.

Ovom pobjedom Manchester je došao do trećeg mjesta Premierlige sa 12 bodova. Ipak, nakon završetka kola situacija bi se mogla promijeniti, jer priliku da se vrate ispred Uniteda imaju Tottenham, Arsenal, Chelsea i Liverpool. Leicester je trenutno na 12. mjestu sa 7 bodova. U šest utakmica upisali su dvije pobjede, jedan remi te tri poraza.