U srijedu su odigrane preostale prve utakmice playoffa Lige prvaka. Nama je sigurno najzanimljiviji bio dvoboj u Albaniji, ali uzbuđenja nije nedostajalo ni na preostala četiri susreta.

Francuski Monaco poražen je u Valenciji sa 3:1, a jedini pogodak za Francuze postigao je Mario Pašalić. Domaćini su poveli već u četvrtoj minuti preko Rodriga, a Pašalić izjednačuje također u četvrtoj minuti, ali drugog poluvremena. Valencija je do kraja susreta osigurala značajnu prednost pred uzvrat, i to preko Pareja u 59. i Feghoulija u 86. minuti.

Pašalić je zamijenjen u 76. minuti, a u 58. je dobio i žuti karton. Danijel Subašić je odigrao svih 90 minuta.

Ukrajinski Šahtar svladao je u gostima bečki Rapid sa 1:0, a jedini pogodak na susretu postigao je Marlos u 44. minuti. Kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna odigrao je cijelu utakmicu, dok je bivši reprezentativac Eduardo ušao u 80. minuti.

Škotski je Celtic kod kuće slavio protiv Malmöa sa 3:2. Domaćini su do desete minute vodili već 2:0. Griffiths je bio precizan u 3. minuti, dok je Bitton poentirao u desetoj. Gosti su smanjili preko Bergeta u 52. minuti.

Svojim drugim pogotkom Griffiths dovodi Celtic do nova dva gola prednosti u 61. minuti, a konačnih 3:2 i kakvu-takvu nadu za uzvrat Malmöu ponovno nosi Berget u petoj minuti sudačke nadoknade.

Basel i Maccabi su odigrali 2:2. Izraelci su došli u vodstvo u 31. minuti preko Zehavija, a Basel izjednačuje osam minuta kasnije preko Delgada. U ludoj završnici Embolo zabija za Basel u 88. minuti, a u 96. svojim drugim pogotkom Zehavi postiže konačnih 2:2.