U četvrtak su odigrana 22 susreta playoffa Europa lige. Dosta uzbuđenja, prokockanih prednosti, pogodaka vidjeli smo diljem Europe. Momčad Igora Tudora PAOK na domaćem je terenu ‘utrpala’ pet komada danskom Brondbyju. Strijelci su bili Mak tri puta (17′, 82′, 82′), Pelkas (36′) i Rodrigues (51′).

Molde, kojeg je Dinamo izbacio iz trećeg pretkola Lige prvaka, slavio je večeras protiv St. Liegea kod kuće sa 2:0. Strijelci su bili Hoiland u 24. i Elyounoussi u 28. minuti. Fenerbahče je sa 1:0 pobijedio grčki Atromitos, jedini strijelac bio je van Persie u 90. minuti.

Slovačka Žilina svladala je osvajače španjolskog Superkupa Athletic iz Bilbaa sa 3:2. Gosti su ispustili dva gola prednosti – Merino Zuloaga je pogodio u 16., a Sola u 33. Ali, Žilina tada potpuno preokreće. Strijelci su bili Paur u 66., te dva puta Willian – u 77. i 94. minuti.

Borussia Dortmund je također napravila veliki preokret kod norveškog Odda, koji je vodio sa 3:0 u 22. minuti (Samuelson 2′, Nordkvelle 20′, Ruud 22′), ali Nijemci do kraja susreta četiri puta matiraju norneškog vratara – pogodili su Aubameyang dva puta (34′, 76), Kagawa (47′) i Mkhitaryan (85′).

Plzen je sa visokih 3:0 svladao srpsku Vojvodinu, pogocima Kopića (25′, 82′) i Vaneka (51′). Engleski Southampton i danski Midtjyland susret su odigrali 1:1, Gosti iz Danske su poveli u 45. preko Sparva, dok je Rodrigues izjednačio s bijele točke u 56. minuti.

Uzvrati su na rasporedu sljedećeg četvrtka.