Nogometaši Athletica iz Bilbaoa pobjednici su ovogodišnjeg španjolskog Superkupa, oni su u uzvratnom susretu protiv Barcelone na gostovanju na Camp Nou odigrali 1-1 (0-1), no kako su prije tri dana na svom San Mamesu slavili sa 4-0 stigli su do prvog trofeja nakon 31 godine.

Prošle sezone Barcelona je osvojila dvostruku krunu u Španjolskoj, ali ipak se igralo za Superkup u kojemu je prigodu dobio Athletic kao finalist prošlosezonskog Kupa.

Barcelona je povela golom Lionela Messija u 43. minuti, a u akciji kod pogotka sudjelovao je i hrvatski reprezentativni veznjak Ivan Rakitić koji je ubacio prema Suarezu od koga se lopta odbila do Messija. Na 1-1 poravnao je Aritz Aduriz u 74. minuti, kojemu je to bio četvrti gol u Superkupu, nakon “hat-tricka” u petak.

Rakitić je igrao do 68. minute.

Prije ovog naslova u Superkupu, Athletic je posljednje trofeje osvojio 1984. godine kada je po osmi put osvojio naslov prvaka Španjolske, te po 23. put bio pobjednik Kupa.