EPA/JOHN G. MABANGLO

Aktualni NBA prvaci Golden State Warriorsi otvorili su novu sezonu svladavši bez većih problema New Orleans Pelicans sa 111-95.

Stephen Curry, koji je na kraju prošle sezone ponio titulu MVP-a, pokazao je da nije izgubio od svoje vještine zabivši 40 koševa u pobjedi. Curry je u prvoj četvrtini zabio 24 koša od čega tri trice. Uz to je upisao sedam asistencija i šest skokova, a ovo mu je deseti put u karijeri da je zabio 40 koševa. Andrew Bogut je za Golden State zabio 12 koševa uz pet asistencija i pet skokova.

Kako nalaže tradiciija, Curry i Warriorsi su prije početka utakmice primili šampionske prstenove za uspjeh i naslova prvaka u sezoni 2014/15., peti naslov kluba, prvi nakon 1975. , a uz njih je bio i trener Steve Kerr koji je nakon toga napustio dvoranu kako bi odmarao operirana leđa, dok je momčad vodio Luke Walton.

Golden State je stvorio prednost od deset koševa na poluvremenu i do kraja utakmice mu Pelicansi nisu zaprijetili ni jednom. Ovo je njihova 19. uzastopna pobjeda na domaćem terenu. Anthony Davis, čiji je prosjek prošle sezone bio 29.5 koševa i 12.5 skokova u dvije utakmice protiv Golden Statea, sinoć je za New Orleans zabio 18 koševa uz šest skokova.

Cleveland Cavaliersi su sa LeBron Jamesom započeli ovu sezonu kako su završili prethodnu – porazom. Pobijedili su ih Chicago Bullsi sa 97-95.

Bullsi koji su u predsezoni promijenili trenera igrali su ispred posebnog navijača- predsjednika SAD-a Baracka Obame. Nakon savršene prve četvrtine u kojoj su poveli sa 26-17, Bullsi, predvođeni prvi put trenerom Fredom Hoibergom, dopustili su Clevelandu da im se približi na 40-46 do kraja druge četvrtine. Cavaliersi su vodili jednom nakratko, 83-82 pet i pol minuta do kraja, a blokada koju je Pau Gasol napravio na Jamesu u zadnjim sekundama osigurala je pobjedu Chicagu.

Nikola Mirotic je za Chicago zabio 19 koševa, od čega tri trice, Derrick Rose je dodao 18.

Cavalierse je predvodio James sa 25 pogodaka i deset skokova. On sada u karijeri ima ukupno 24.938 pogodaka, a samo je 19 košarkaša stiglo do brojke od 25.000 koševa. Uz njega, učinkoviti su bili i Mo Williams sa 19 pogodaka i Kevin love sa 18.

U zadnjoj utakmici odigranoj na otvaranju sezone NBA Atlanta Hawksi su kod kuće izgubili od Detroit Pistonsa sa 94-106.