Aktualni NBA prvaci Golden State Warriorsi svladali su Brooklyn Netse na gostovanju u New Yorku sa 114-98 te tako stigli do 22. pobjede od početka nove sezone, a 12. na gostujućem terenu, čime su izjednačili rekord New York Knicksa iz sezone 1969-70.

Warriorsi će u noći s utorka na srijedu imati priliku postati novi rekorderi uspiju li pobijediti na gostovanju u Indianapolisu. Za pobjedu u Barclays Centeru opet zasluge idu Stephenu Curryju, iako je dvoboj otvorio s tri promašena slobodna bacanja i bio prilično samozatajan do pred kraj treče četvrtine. Tada se razgoropadio te ubacio 11 poena u seriji Golden Statea 15-4 kojom su zaostatak od četiri poena za manje od tri minute pretvorili u prednost od sedam koševa.

Curry je dvoboj završio s 28 koševa, pet skokova i dvije asistencije, nakon što je u dvije prethodne utakmice ubacio 44 poena Torontu i 43 Charlotteu.

“To je ono što veliki igrači rade, a uz to, on ima i odlične suigrače. Kad treba, može ubaciti 40 ili više, a kad ne treba, može drugima prepustiti glavne uloge”, pohvalio je Curryja i trener Netsa Lionel Hollins čija je momčad ove sezone najbliže stigla pobjedi nad Warriorsima, kad je Brook Lopez u Oaklandu promašio šut s dva metra na isteku vremena, a Warriorsi kasnije slavili u produžetku.

U Brooklynu nije bilo ni približno tako uzbudljivo, jer su se Curryju pridružili Draymond Green s 22 koša, devet skokova i sedam asistencija, te Klay Thompson s 21 poenom. Festus Ezeli dodao je 12 koševa, a Leandro Babosa 11 gađajući trice 3-3.

Bojan Bogdanović dobio je mjesto u početnoj petorci Netsa umjesto ozlijeđenog novaka Rondaea Hollis-Jeffersona. Hrvatski reprezentativac je u igri proveo nešto više od 20 minuta te uspio ubaciti pet koševa (šut 2-7) uz četiri skoka, jednu asistenciju i jednu osvojenu loptu. Najbolji igrač domaćih bio je Thaddeus Young koji je postigao 25 koševa i imao čak 14 skokova. Brook Lopez je završio dvoboj s 18 poena i osam skokova.

Zahvaljujući velikoj večeri Wesleyja Matthewsa Dallas je ostvario pobjedu (116-104) na gostovanju u Washingtonu. Matthews je ubacio 36 koševa pogodivši čak deset trica, od čega osam u drugom poluvremenu. Dirk Nowitzki je ubacio 19 poena, a Raymond Felton imao 11 poena i 10 skokova. Domaću momčad predvodio je John Wall s 28 poena i 10 asistencija.

Završnom serijom 9-0 košarkaši Oklahoma Cityja stigli su do domaće pobjede 98-95 nad Sacramentom. Od završnih devet koševa domaće momčadi Kevin Durant ubacio je šest, a dvoboj je završio s neslavnim ‘triple-double’ učinkom: 20 poena, 10 skokova i čak 10 izgubljenih lopti. Zato je pravi ‘triple-double’ ostvario Russell Westbrook koji je utakmicu završio s 19 koševa, 11 skokova i 10 asistencija. Goste iz Sacramenta predvodio je Rudy Gay s 20 koševa i sedam skokova.

Najuzbudljiva završnica večeri odigrana je u Memphisu gdje su domaći Grizzliesi svladali Phoenix s 95-93 zakucavanjem Jeffa Greena nakon ‘alley-oop’ dodavanja iz auta na isteku vremena. Greenu je to bio deseti poen na utakmici. Memphis su do slavlja predvodili Marc Gasol s 22 koša i osam skokova te Courtney Lee s 18 poena i šest asistencija. Najbolji strijelac Memphisa bio je Eric Bledsoe s 23 poena uz sedam skokova i šest asistencija.