EPA

Bojan Bogdanović je sinoć bio jedini Hrvat koji je istrčao na terene NBA i zabio 19 koševa u porazu svojih Brooklyn Netsa od Los Angeles Clippersa od 95-105.

Bogdanović je igrao 35:37 minuta i ugrabio još šest skokova i jednu asistenciju. Clipperse je predvodio Jamal Crawford koji je postigao 26 pogodaka, dok je Chris Paul dodao 23 koševa uz 12 asistencija. Kod Brooklyna je najučinkovitiji bio Brook Lopez sa 25 pogodaka i 10 skokova. Crawford koji je ušao u igru s klupe nosio je Clipperse u zadnjoj četvrtini dovevši ih do prvog vodstva od dva razlike.Brooklyn je nadigrao Clipperse sa 16-4 pred kraj treće četvrtine, od čega je sedam koševa zabio Bogdanović, za prednost Netsa od šest pogodaka. Los Angeles je na to odgovorio zabivši zadnjih osam koševa u četvrtini nakon čega je poveo sa 81-79 na početku zadnjeg dijela utakmice.

LeBron James se jučer odmarao i Cleveland Cavaliersi su poraženi od Washington Wizardsa. Sinoć je zaigrao i zabio 33 koša za pobjedu Cavaliersa od 100-96 nad Indiana Pacersima. Kyrie Irving, koji je pogodio četiri slobodna bacanja u zadnjih osam sekundi utakmice, završio je sa 22 pogotka. Najbolji strijelac Indiane bio je Monta Ellis sa 28 postignutih pogodaka, dok je Paul George ubacio 23.

Russell Westbrook je upisao triple double sa 20 pogodaka, 15 skokova i 13 asistencija i Oklahoma City Thunder su sa 131-116 pobijedili Sacramento Kingse. Enes Kanter je dodao  23 koša,  a Dion Waiters 22. Serge Ibaka je zabio 12 koševa uz sedam skokova, dok je pričuva Kyle Singler pogodio tri trice u ukupnom učinku od 11 koševa. Igrači Oklahoma Cityja su imali šut iz igre od 57 posto i pogodili su 14 trica uz 28 asistencija. Iako je ozlijedi