07.08.2016., Rio de Janeiro - Olimpijske igre Rio 2016. Kosarkaska utakmica grupe B, Hrvatska - Spanjolska. Bojan Bogdanovic.

Bojan Bogdanović je odigrao još jednu sjajnu utakmicu u dresu svoje nove momčadi Washingon Wizardsa koje je jučer sa 27 pogodaka doveo do pobjede od 105-96 protiv Toronto Raptorsa na njihovom terenu.

Bogdanović je odigrao 25 minuta i pogodio je šest trica iz sedam pokušaja te je tome dodao i dva skoka. Wizardsi su dominirali od druge četvrtine u kojoj su napravili seriju od 26-1 i na poluvremenu su vodili sa 62-46. Igrači Toronta su pogodili samo jedan koš na početku druge četvrtine, a Wizardsi su imali šut iz igre od 68 posto u tom dijelu utakmice.

Bojan Bogdanović koji je u igru ušao s klupe u šest je minuta zabio čak 16 koševa s pet ubačaja iz pet pokušaja.

Iako je treća četvrtina bila loša za obje momčadi, Wizardsi su je dobili nadigravši Toronto sa 20-14. U zadnju četvrtinu Washington ulazi s 22 koša prednosti.

Kod Toronta je najbolji bio Serge Ibaka sa 22 pogotka i 12-skokova. Osim Bogdanovića, Wizardse je predvodio i Bradley Beal sa 23 pogotka.

Dario Šarić je u visokom porazu Philadelphije od Miami Heata odigrao 28 minuta, ali je imao skroman učinak, zabio je deset koševa uz šest skokova i dvije asistencije. Miami je bio bolji sa 125-98 od Philadelphije.

Najbolji strijelac Miamija bio je Tyler Johnson koji je utakmicu završio sa 24 pogotkom, četiri asistencije, dva skoka i dvije ukradene lopte.

Najučinkovitiji u redovima Sixersa bio je Robert Covington sa 19 pogodaka.

Poraz su upisali i Orlando Magic Marija Hezonje i Damjana Rudeža. New York Knicksi (25-36) su ih svladali sinoć u Madison Square Gardenu sa 101-90.

Kod Magica (22-39) najbolji je bio Evan Fournier sa 22 koša, a Mario Hezonja je u 20 minuta zabio dva koša i upisao četiri skoka. Damjan Rudež nije ulazio u igru s klupe.

Orlando je bio loš u napadu, u drugom je poluvremnu zabio samo 41 koš, a i imao je 20 promašaja iz 25 pokušaja s linije trice.

Kristaps Porzingis je zabio 20 koševa uz devet skokova za Knickse, a Carmelo Anthony je utakmicu završio sa 17 pogodaka.