U gradskom derbiju 7. kola Primere Atletico i Real su na Vicente Calderonu odigrali 1-1, pa je lider ostao Villareal.

Madridski derbi završio je bez pobjednika, a za pobjedom mogu više žaliti domaćini koji su nadigrali “Kraljevski klub”, promašivši i kazneni udarac. Real je poveo u 10. minuti kada je Karim Benzema pogodio glavom, a u 22. minuti napadaču Atletica Antoine Griezmannu je vratar Keylor Navas obranio penal. Atletico je izbjegao poraz u 83. minuti kada je nakon gužve pogodio Argentinac Luciano Vietto, a dokraja su domaćini imali još nekoliko prilika za pobjedu nad velikim suparnikom.

Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu za Real, a Mateo Kovačić je u igru ušao u 77. minuti.

Na ljestvici vodi Villareal (16), iako je danas izgubio kod Levantea (0-1), Real je drugi s 15 bodova, koliko imaju i Celta i Barcelona, a Atletico je peti s 13 bodova.