EPA/Toni Albir

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić sa klupe je odgledao visoku pobjedu svoje Barcelone protiv Getafea, u utakmici 29. kola španjolske Primere.

Katalonci su poveli već u osmoj minuti, autogolom Juana Rodrigueza. U 11. minuti Leo Messi srušio je još jedan rekord, ovoga puta i ne tako slavan. Argentinac nije iskoristio udarac s bijele točke, što mu je već osmi nerealizirali penal u Primeri. Niti jedan igrač u povijesti lige nije promašio toliko. Ovim jedanaestercem i Barcelona je postavila novi rekors – nitko u povijesti Primere nije promašio osam jedanaesteraca u jednoj sezoni.

Ipak, do kraja poluvremena, Getafe je primio još tri pogotka. Messi je prvo u 19. miuti asistirao El Haddadiju, a potom u 32. minuti i Neymaru. Za promašeni jedanaesterac Argentinac se iskupio u 40. minuti, kada je lijepo pogodio za 4:0, s koliko se otišlo na odmor.

U drugom je poluvremenu Messi i treći put večeras asistirao, ponovno Neymaru za 5:0 u 51. minuti. Konačnih 6:0 postavio je Arda Turan efektnim udarcem u 57. minuti na dodavanje Piquea.

Barcelona sada ima 11 bodova prednosti pred dugim Atleticom, koji svoju utakmicu 29. kola igra večeras od 20:30 sati protiv Deportiva. Getafe je 16. momčad Primere, sa 27 bodova.