EPA/NICOLAS AGUILERA

Reprezentacija Argentine slavila je noćas u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo protiv Kolumbije s uvjerljivih 3:0, samo nekoliko dana nakon poraza od Brazila.

Kapetan Argentine Leo Messi doveo ih je u vodstvo u desetoj minuti fantastičnim pogotkom iz slobodnog udarca. Messi je potom upisao i dvije asistencije – u 23. minuti pogodio je Luca Pratto, a konačnih 3:0 postavio je Angel di Maria u 84.

Argentina je sada preskočila Kolumbiju na petom mjestu ljestvice CONMEBOL-a sa 19 bdoova. Vodeći je Brazil sa 27 bodova.

Nakon utakmice Messi je objavio kako argentinski reprezentativci više neće razgovarati s medijima zbog nepoštovanja i krivih optužbi. Naime, ranije ovog tjedna jedan je brazilski novinar na Twitteru objavio da je Ezequiel Lavezzi izostavljen iz argentinske reprezentacije zbog pušenja marihuane.

Messi se ispričao prisutnim novinarima koji nisu imali ništa s lažnim glasinama, ali dodao kako ovo nije prvi puta da se mediji miješaju u privatni život nogometaša.