EPA/Jose Manuel Vidal

U subotu su odigrane prve tri utakmice nove sezone španjolske Primere.

Branitelj naslova Barcelona na svom je terenu slavila sa 6:2 protiv Betisa, uz tri pogotka Luisa Suareza, dva Lea Messija i jednog Arde Turana. Granada i Villareal odigrali su 1:1. Golove su postigli Castillejo a Villareal i Ponce za Granadu.

Ipak, najzanimljivija utakmica odvila se na stadionu Ramon Sanchez Pzjuan, gdje je Sevilla nadigrala Espanyol sa 6:4. Golijadu je započeo Piatti u osmoj minuti i doveo Espanyol u vodstvo. Ali, do 22. minute Sevilla je preokrenula – prvo je izjendačio Sarabia u 15., a vodstvo domaćinima donio Vietto u 22.

Tada Espanyol radi preokret – izjednačuje Perez u 26., a novo vodstvo Espanyolu nosi Sanchez u 44. minuti. Novi preokret u režiji Seville započeo je Vietto u drugoj minuti sudačke naodoknade prvog poluvremena. U 54. minuti Cazquez dovodi Sevillu u vodstvo, a do kraja susreta više ga nije ispuštala. Na 5:3 povisuje Yedder u 66, a Kiyotake u 74. zabija za 6:3. Konačni rezultat postavlja Moreno u 79. minuti.

Prvo kolo nastavlja se danas, susretima Sporting Gijona i Athletica, Real Sociedada i Real Madrida, te Atletico Madrida i Deportiva.