Nogometaši Jose Mourinha upisali su remi kod Newcastlea, te ostali na ‘dalekom’ 15. mjestu Premiershipa sa samo osam osvojenih bodova.

Domaćini su do 79. minute vodili sa 2:0, Begovićevu je mrežu načeo Perez u 42. minuti, a povisio je Wijnaldum u 60. Još jedan neugodan poraz spiječili su Brazilci koji su ušli s klupe.

Ramires, koji je ušao u 73. minuti smanjio je na 2:1 u 79. minuti, dok konačnih 2:2 postavlja Willian četiri minute prije kraja. Willian je u igru ušao u 61. minuti te postigao krasan gol iz slobodnog udarca sa više od 25 metara udaljenosti od gola.

Chelsea je, već smo rekli, na 15. mjestu, dok je Newcastle pretposljednji sa samo tri boda iz sedam utakmica. Vrh Premiershipa drži Manchester United sa 16 bodova, jednim više od Cityja. Treći je West Ham Slavena Bilića sa 13 bodova, koliko ima i četvrti Arsenal.