EPA/ETIENNE LAURENT

Nogometaši PSG-a upisali su u nedjelju pobjedu nad Marseillesom (2:1) i tako se učvrstili na vrgu francuskog prvenstva, ali u centru pažnje ponovno je bio švedski reprezentativac Zlatan Ibrahimović. Ovoga puta nije riječ o nekom incidentu ili ‘hrvačkom zahvatu’ slavnog Ibre, već se Šveđanin upisao u povijest pariškog kluba kao najbolji strijelac PSG-a.

Marseille je pogotkom Batshuayija poveo u 30. minuti susreta, a Parižani rade preokret već do poluvremena. Dvostruki strijelac bio je upravo Ibrahimović, i to iz dva kaznena udarca, dosuđena u 41. i 44. minuti.

Klupski rekorder u broju postignutih pogodaka dosada je držao Portugalac Pedro Pauleta sa 109 golova, a Ibrahimovićeva dva lansirala su ga na vrh ljestvice sa 110 postignutih golova.

Ipak, Marseille je u 55. minuti mogao i do boda, ali Barrada je, za razliku od Ibrahimovića, bio neprecizan s bijele točke.

PSG s 23 boda drži vrh Ligue 1, slijede Anfers i Caen sa po 18, Rennes i St. Etienne imaju po 16 bodova. Na dnu prvenstvene ljestvice nalaze se Monpellier i Troyes sa po 4 boda te Ajaccio sa tri boda iz devet susreta.